Speciální masáže

LÁVOVÉ KAMENY

Kombinace tepla, doteku a vůně ji právem řadí mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem. Masáž lávovými kameny má blahodárné účinky. Spočívá v uvolnění blokace důležitých bodů na meridiánech (energetických drahách) a v rozproudění energie v těle. Lávové kameny výborně akumulují teplo, svou vibrací a teplem uvolňují energetické dráhy těla a uvolňují zatuhlé svaly a křeče. Zlepšuje se celkový krevní tlak. Posiluje se lymfatický systém. Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Výrazně pomáhá při odstranění problémů se spánkem. Vhodná je tato masáž také při klimakterických obtížích!

Kdy na masáž nejít:

Mezi kontraindikace patří především infekční onemocnění, záněty, horečky, pooperační stav, popáleniny, kožní problémy, křečové žíly, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, diabetes, epilepsie, silná menstruace a špatné snášení tepla.

Věděli jste, že:

K prvnímu použití masáže lávovými kameny došlo v Americe. Tehdy převážně ženy nahřívaly lávové kameny ohněm. Tuto metodu používaly z důvodu velkých bolestí zad a svalů, kdy na nich často nosily velmi těžký náklad.

 

MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

Stimuluje činnost orgánů a skvěle detoxikuje organismus. Účinek této masáže je velice vydatný u suché pleti, otocích, při obrně nervů, u rosacey (růžovky), jizev a keloidů (čerstvých, ale zahojených). Po masáži se promění zlatý med v šedivou hmotu s odpadními látkami z vaší kůže. Je vhodný při vyčerpání i slabosti, při nervových poruchách a stavech neklidu. Pomáhá k zvládnutí chronických chorob, opotřebení věkem.

Med se nahřívá do 45 C°.Medová masáž je vhodná 2x měsíčně. U těhotných žen se tato masáž doporučuje maximálně na dobu 20 minut.

Kdy na masáž nejít:

Mezi kontraindikace patří především alergie na med, epilepsie, infekční onemocnění, otevřené rány, problematická pokožka, ekzém a lupénka v akutním stadiu, parazitní a virové onemocnění.

Věděli jste, že:

Med je snadno stravitelný oproti cukru a obsahuje mnoho látek, jako je draslík, vápník, fosfor, hořčík, železo, minerální látky, které posiluji imunitu člověka. Lžící medu se unavený člověk velmi rychle osvěží.